Co bude za 100 let?

Datum

Dne 14. 06. 2022 se konal projektový den „Climate Contest“ v sídle společnosti Deloitte v Praze. Projektový den se týkal klimatických změn a schopnosti na ně reagovat v rámci vlád jednotlivých zemí. Celá akce byla formou deskové hry „Climate Rules“. Studenti škol se pokusili o politické vedení fiktivní země. Tým měl za úkol hospodařit v dané zemi po dobu sto let, během jednotlivých dvacetiletých období měli vždy rozhodnout, jaké technologie na řešení ekologických problémů nakoupí z daného rozpočtu, jak se vypořádají s lokálními problémy, zda zapůjčí finance jiné zemi, anebo zda si naopak půjčku vezmou oni sami. Hra byla časově omezena. Celý projekt byl veden v angličtině.

Projektového dne se zúčastnily 2 školy, které jsou součástí našeho projektu. Tým SPŠEK Rakovník se umístil na bronzovém třetím místě a tým SOŠ a SOU Kladno, se umístil na čtvrtém místě.

Všem studentům srdečně gratulujeme a doufáme, že si projektový den  užili!

Další články

Svět budoucnosti v Rakovníku

I poslední z našich partnerských škol během listopadu zorganizovala svoje dny otevřených dveří. 3D tiskárny, grafické programy, webdesign či roboti. To vše čekalo na zájemce o studium na SPŠ Emila

Podrobnosti »