Search
Close this search box.

Zlaté medaile a výroční betlémy

Datum

Nový rok již pár dní frčí a neratovická střední odborná škola rekapituluje, co se všechno se stihlo ještě ke konci toho loňského. Rozhodně mají na co být pyšní! Díky snaze svých studentů se jim podařilo umístit na stupních vítězů hned dvakrát.

Ještě na jaře se tým neratovických žáků probojoval k stříbru na Gastro Poděbrady. V zimě je čekala další výzva – první ročník soutěže Gastro Říčany. Poučené a odhodlané z jarního souboje se studentky neratovického oboru Kuchař-číšník pustili do souboje s týmy osmi středních odborných škol. A dovedlo je to rovnou ke zlatu!

Dvojice ve stejném složení (Barbora Dvořáková a Natálie Fojtíková) tentokráte soutěžily v kategorii „kuchařské výrobky“ a se studeným předkrmem vybojovaly první místo,“ vzpomíná vyučující ze SOŠ a SOU Neratovice.

Další medaile na sebe nenechala dlouho čekat. Vybojovali jí kluci instalatéři – v soutěži instalatérského cechu na půdě AŘP SŠt Zelený pruh. „Soutěž spočívala v montáži rozvodů na tradičních panelech a součástí byly i přednášky od firmy Wavin a Viega. Za nás soutěžila dvojice žáku M. Bím a D. Buchlák. (…) Vítězství je o to významnější, že jsou oba žáci JEN ve druhém ročníku,“ doplňuje mluvčí neratovické školy.

A jak vypadala příprava na Vánoce? SOŠ a SOU Neratovice zorganizovala hned dvě akce ve spolupráci s místním Společenským domem. Slavnostní vánoční tabule nebo hromady cukroví, vánoční dílničky pro děti a dospělé, výroba dekorací i kurz balení dárků – to bylo obsahem adventní výstavy, kterou studenti spoluorganizovali. Velkým lákadlem byly betlémy od výmyslu světa. Jejich přítomnost byla ale nevyhnutná, ba přímo zásadní – v 2023 uplynulo 800 let, odkdy František z Assisi vyrobil ten úplně první.

A jak si na výstavu vzpomínají pracovníci školy? „Návštěvníci se setkali nejen s domácími a kostelními betlémy, ale i s expozicí historických vánočních ozdob, formiček na cukroví, stolního prádla, tradičního rituálního pečiva a klasických vánočních pokrmů. Výstava byla volně přístupná v provozních hodinách Společenského domu, o víkendech pak v době konání dalších plánovaných kulturních akcí.

A co čeká Neratovice v roce 2024? Necháme se překvapit!

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »