Search
Close this search box.

Žhnoucí vášeň… pro svařování

Datum

Film Flashdance, který se stal klasikou osmdesátkové hollywoodské tvorby, přibližuje život mladé svářečky se zápalem pro tanec. Vášeň, která v nadaném člověku je, však dokáže zažhnout obří plameň. A v případě svářečů – doslovně.

Dokazuje to nadšení dvou studentů oboru Nástrojář ze SOŠ a SOU v Hořovicích. Školní program nezahrnuje povinné a časově obsáhlé svářečské kurzy, proto je nutné je poptávat jinde. Martin a Honza jsou žáky posledního ročníku, kteří již v loňském roce plánovali, jak stráví dny po ukončení studia. V jejich případě je odpověď jasná – a zahrnuje právě svářečský kurz, podpořený z našich studentských grantů.

Martin se specializuje na elektromechaniku zařízení a přístrojů. Svařovaní na něj čeká při montáži nosníků, rozváděčů i konstrukcí pro elektrické rozvody. Honza po prázdninách dokonce nastupuje na nástavbový maturitní obor. Kurz mu ještě víc otevře dveře k novým příležitostem a zlepší uplatnitelnost na trhu práce. Třeba právě v průmyslové zóně Žebrák, která poptává právě šikovné absolventy oboru Nástrojář.

Jak se klukům při svařování dařilo? S helmou na hlavě a plamenem v ruce působili více než profesionálně. Přesvědčte se sami na fotografiích.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »