Search
Close this search box.

Zářící talent na Junior Hair Show

Datum

Na Junior Hair Show v Hiltonu pro nás Tomáš Kotlár a mladí kadeřnici vystřihli velkolepé představení!

Jak vypadá taková kadeřnická show? To jsme zjistili v pátek 17. května. SOŠ a SOU Neratovice, které jsme podpořili v rámci předchozí grantové výzvy, nás pozvalo na kadeřnickou přehlídku v hotelu Hiltonu, kterou zde již druhým rokem pořádal kadeřnický mistr Tomáš Kotlár.

„Tato akce poskytuje nejen platformu pro prezentaci talentu, ale také prostor pro vzdělávání, sdílení zkušeností a navazování nových kontaktů.(Tomáš Kotlár)

Na Junior Hair Show totiž vystupovala i jedna z nadějných a talentovaných žaček SOŠ a SOU Neratovice Yaroslava „Slávka“ Lomaga, kterou si tam pozval právě sám Kotlár. Slávku si známý kadeřník vyhlédnul na školní akci Hair Show Neratovice, kde zasedal v porotě a my byli u toho! Kromě Slávky si na soutěži vybral ještě jednu studentku z další zapojené školy.

„Celá Hair Show, nevídaná akce v České republice, byla pro nás velmi inspirativní a pro ostatní žáky motivující.“ (Zdeňka Hájková, učitelka odborného výcviku na SOŠ a SOU Neratovice)

Na Junior Hair Show v pražském Hiltonu pak vystoupili žáci ze Středního odborného učiliště kadeřnického z Karlína, Střední odborné školy – Centrum odborné přípravy a Gymnázium, Praha 9 nebo také Metropolitní odborné umělecké střední školy, Praha 4. Ti si připravili celou plejádu účesů na témata fashion week, stříbrné plátno či cnosti a neřesti.

Celou akcí prováděla moderátorka Lejla Abbasová. Během večera také vystoupil český pop-artový umělec Josef Rataj, který namaloval obraz rychlometodou před zraky všech přítomných.

Po té se do přehlídky zapojili s uměleckými kadeřnickými kreacemi učňové Alexandra Sokolova za podpory vlasového brandu Komeko Hair. Vrcholem večera byla přehlídka účesů vytvořených profesionálním týmem Tomášem Kotlára, kam spadala i „naše“ Slávka. A nechybělo ani vystoupení samotného Kotlára, který v čele mola předvedl své kadeřnické umění.

A co na Junior Hair Show říkají její účastníci?

Yaroslava Lomaga je neskutečně pracovitá, vnímavá a talentovaná. Zároveň pokorná a milá. Z mého pohledu má před sebou velkou a úspěšnou profesní budoucnost. Zapojení Yaroslavy do naší Show bylo pro mne velkou radostí, stejně tak spolupráce s paní ředitelkou Marcelou Hrejsovou, která má o své svěřence zájem a snaží se jim poskytnout co nejvíce možností k jejich rozvoji. Tato spolupráce nám umožnila nahlédnout do zákulisí vzdělávacího procesu, který na SOŠ a SOU Neratovice probíhá, a ocenit nejen individuální přístup k vzdělávání, ale i celkové prostředí školy, které podporuje rozvoj talentů a ambice svých studentů.“ (Tomáš Kotlár)

„Jako učitelka Slávky vnímám její velký potenciál a nadání v podstatě od první chvíle výuky na odborném výcviku hned od 1. ročníku. Ve výuce mi velmi pomáhá má soukromá více než 20-letá praxe v oboru. A se Slávkou si mohu dovolit praxi více rozšiřovat nad rámec školního vzdělávacího programu. Její nadání ji přivedlo na stupně vítězů už v několika soutěžích v kadeřnické tvorbě a jsem přesvědčena, že i to byl impuls pro pana Tomáše Kotlára, že právě Slávku oslovil pro účast v jeho Hair Show mezi profesionály. Měl možnost ji pozorovat při práci i mimo soutěž. Pro mě jako její učitelku je to velká pocta i zároveň pochvala.“ (Zdeňka Hájková)

„Chtěla bych touto cestou předně poděkovat mojí paní učitelce Zdeňce Hájkové, která mě od první chvíle motivuje a podporuje. Někdy jsou pracovní nácviky náročnější, já se ale ani tak nevzdávám. Naslouchám a trénuji vše, co paní učitelka ukazuje a učí. Nikdy mě nenechá napospas a vše vysvětlí. Jsem šťastná, že mám právě ji. Kadeřničinu zbožňuji a mám velké sny. A právě účast ve velké Hair Show pana Kotlára pro mě byla jedním ze splněných snů. Za což nikdy nepřestanu být vděčná. Trénovala jsem 4 měsíce a zažila i mnoho stresu, ale musím říct, stálo to za to. Je to pro mě velká čest a krásná zkušenost. Velice děkuji naší paní ředitelce školy a celému vedení a také nadaci NROS. Bez všech jmenovaných bych nikdy nebyla tam, kde nyní jsem. A slibuji, že nadále budu trénovat a vzdělávat se a vše s pokorou přijímat.“ (Yaroslava Lomaga)

Děkujeme za pozvání na inspirativní show a SOŠ a SOU Neratovice a Slávce držíme palce v budoucích výzvách!

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »