Search
Close this search box.

Vysněná škola? Kladno!

Datum

Dnů otevřených dveří je během školního roku hned několik – aby měl každý možnost nahlédnout do učeben a zákoutí své nové školy. SOŠ a SOU na kladenském Náměstí Edvarda Beneše již jedno úspěšné DOD-čko má za sebou a není divu, že ani ta další rozhodně nezklamaly.

Prosincová sobota i lednový čtvrtek budoucí studenty na chvíli přenesly do jejich možné budoucnosti. Navštívili učebny, kde jednou stráví čas psaním či tvořením, vařením i aranžováním. Nebo zamířili do nové školní kavárny, kam určitě v teplejší dny poběží na ice latte a v ty zimní na horkou čokoládu se šlehačkou. Ti, kteří mají dobrou představivost a po této budoucnosti zatoužili, si hned mohli vyzkoušet přijímačky nanečisto.

A jak si na oba dny vzpomíná ředitel školy, Petr Paták? „Zájem deváťáků a jejich rodičů byl veliký. Příchozí byli nadšeni z technického vybavení školy i moderním vybavením učeben a relaxačním zázemím pro žáky.

Pro všechny, kteří zvažují studium na SOŠ a SOU Kladno, také přikládá pár detailů: „Připomínáme, že přihlášky na střední školy je nutné podat do 20. 2. 2024. Pro ty, kteří se hlásí na naši školu, organizujeme v termínu 13. – 28. 3. 2024 přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Podrobné informace žáci obdrží po odevzdání přihlášky.

A jak to vidíte vy? Máte již vypsanou přihlášku?

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »