Vysněná škola? Kladno!

Datum

Dnů otevřených dveří je během školního roku hned několik – aby měl každý možnost nahlédnout do učeben a zákoutí své nové školy. SOŠ a SOU na kladenském Náměstí Edvarda Beneše již jedno úspěšné DOD-čko má za sebou a není divu, že ani ta další rozhodně nezklamaly.

Prosincová sobota i lednový čtvrtek budoucí studenty na chvíli přenesly do jejich možné budoucnosti. Navštívili učebny, kde jednou stráví čas psaním či tvořením, vařením i aranžováním. Nebo zamířili do nové školní kavárny, kam určitě v teplejší dny poběží na ice latte a v ty zimní na horkou čokoládu se šlehačkou. Ti, kteří mají dobrou představivost a po této budoucnosti zatoužili, si hned mohli vyzkoušet přijímačky nanečisto.

A jak si na oba dny vzpomíná ředitel školy, Petr Paták? „Zájem deváťáků a jejich rodičů byl veliký. Příchozí byli nadšeni z technického vybavení školy i moderním vybavením učeben a relaxačním zázemím pro žáky.

Pro všechny, kteří zvažují studium na SOŠ a SOU Kladno, také přikládá pár detailů: „Připomínáme, že přihlášky na střední školy je nutné podat do 20. 2. 2024. Pro ty, kteří se hlásí na naši školu, organizujeme v termínu 13. – 28. 3. 2024 přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Podrobné informace žáci obdrží po odevzdání přihlášky.

A jak to vidíte vy? Máte již vypsanou přihlášku?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »