Search
Close this search box.

Vlčí máky, precizní tahy a kouzlo akvarelu

Datum

Slýchávali jste ve škole, že někdo „škrábe jako kocour“? Nebo že jeho sešit je „salátové vydání“? Případně že „ten štětec brečí“? Někomu jde krasopis přirozeně, jiný ho musí dopilovat a vytříbit. Krásné psaní lze ještě víc pozvednout doplňujícím motivem – například akvarelovými malbami. A to vše čekalo žáky oboru Aranžér kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše v květnovém kurzu akvarelu a kaligrafie.

Workshop měl za cíl studentům přiblížit techniky psaní pomocí různých psacích potřeb a speciálních písanek pro tréning kaligrafie. Šikovní žáci již za krátký čas byli schopni psát nejen zdobená písma se slučkami a vlnovkami, ale také celá slova na čtvrtky papíru.

Akvarel a práce s novými barvami přidal kurzu další rozměr. Žáky práce nesmírně bavila. Jejich nadšení a kreativita přinesly výsledky, které předčily očekávání všech. Celý kurz byl zakončen soutěží o nejpovedenější výkres ve zmiňovaných výtvarných disciplínách. Výsledky soutěže byly úžasné a staly se krásným zakončením celého kurzu,“ přibližuje Petr Paták, ředitel školy.

A jak se mladým aranžérům dařilo? Podívejte se do naší fotogalerie!

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »