Search
Close this search box.

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Datum

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé. Například vlásenkářství.

Skupinka neratovických studentek ještě v dubnu absolvovala námi podpořený vlásenkářský kurz pod záštitou Make-up Institutu Prague ve spolupráci s Lenkou Novákovou, majitelkou Alonge.

Paní Lenka je opravdu nejlepší z nejlepších českých vlásenkářek s letitou zkušeností výroby jak civilních, tak filmových a divadelních paruk, knírů, vousů, příčesků, tupéček, culíků a všeho dalšího,“ říká Zdeňka Hájková, vyučující ze SOŠ a SOU Neratovice.

V Make-up Institutu na naše studentky čekaly spousty informací o tomto neobvyklém oboru. Věděli jste, že výroba jedné paruky trvá šikovné vlásenkářce až 70 hodin čistého času? Neratovické žačky teď už ovládají tipy a triky od historie po současnost, zásady a postupy při výrobě příčesků i to, jak se o paruky správně starat.

V ČR je vlásenkářek opravdu málo. Za sebe doporučuji našim žákům, kteří mají chuť se jít dál vzdělávat, ať se vrhnou na vlásenkařinu. I to může být jedna z jejich výjimečných životních cest. Velmi děkujeme všem, kteří nám dali možnost a příležitost nahlédnout ,pod pokličku‘ tohoto zajímavého odvětví ,kadeřničiny‘,“ dodává Zdeňka Hájková.

Jak den ve světě paruk probíhal? Prohlédněte si naší fotogalerii!

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »