Search
Close this search box.

Vařte zdravě s Kladeňáky

Datum

Zdravá kuchyně je rozhodně jedním z hitů posledních pár let a na předních příčkách popularity zřejmě i dlouho zůstane. I do menu našich restaurací pronikají cizí názvy úprav a gastronomických postupů, např. sous vide. Aby žáci, ale ani vedoucí školních jídelen neusnuli na vavřínech, SOŠ a SOU na kladenském Náměstí Edvarda Beneše pro ně v spolupráci se společností Bidfood připravila workshop „Vařte zdravě s Banquetem“.

A jak si na úspěšnou lednovou akci vzpomíná vedení školy? „V tento den v naší jídelně bylo opravdu živo. Kuchaři ze společnosti Bidfood připravili společně s našimi kuchařkami a s žáky 6 chutných hlavních pokrmů, a tak účastníci semináře mohli například ochutnat trhané kachní maso zapečené s brambory, zeleninou a smetanou, bramborové knedlíky plněné králičím masem s mrkví a špenátem nebo čistě vegetariánské tofu s kuskusem. Nechyběly ani zdravé moučníky,“ uvádí ředitel Petr Paták.

Bude tato spolupráce pokračovat? Sledujte nadále rubriku Aktuality a dozvíte se více!

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »