Search
Close this search box.

Vánoce v Rakovníku

Datum

Jak se v Rakovníku chystají na svátky pokoje a radosti? Tak, jak se na pravé průmyslováky patří – tvorbou!

Přípravy na Vánoce začaly ještě koncem listopadu, kdy studenti rakovnické SPŠ Emila Kolbena zapnuli CNC soustruhy, zadali počítačům své plány a po tom, co je přístroje zahrnuly spoustou malinkých dřevěných dlaždiček, se pustili do skládání. Výsledkem byly zdobené a na detaily bohaté chaloupky – svícny.

Část svítících domečků rozdali zájemcům o studium na dnech otevřených dveří. Ty zbylé ale zamířili na vánoční trhy. Skupinka žáků strávila sváteční čas u školského stánku, kde místním nabízela nejen chaloupkové svícny, ale i jiné produkty, které během vyučování pro své sousedy vytvořili.

Kdo nemá tvořivého ducha, ale upřednostňuje soutěže… i pro toho se v prosinci něco našlo. Konkrétně pro elektrikáře.

Jak zapojit termostat? To je otázka, kterou by odborníci na silnoproud měli slýchat ještě před začátkem topné sezony. Nicméně, zima za okny může být i tou správnou motivací, jak zajistit bezvadnou funkčnost topení ideálně okamžitě.

Zapojení prostorového termostatu a bytového rozvaděče bylo jen jedním ze tří úkolů, které na mladé elektrikáře čekaly. Další výzvou bylo stykačové zapojení (reverzace s blokováním pomoci koncových spínačů) a souboj schopností zakončili vědomostním kvízem – barevným označením pojistek a jističů.

Rakovník se na Vánoce již připravil. A co vy?

Za tým K budoucnosti vám všem přejeme krásné a pokojné vánoční svátky a do nového roku 2024 jen to krásné, dobré a milé.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »