Valentýn ve znamení flowerboxů

Datum

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne sv. Valentýna, trendy ve floristice ale dávno pokročily. Únorové kytice se aktuálně vážou z tulipánů a narcisů, nechybí ani chryzantémy a eustomy.

Pokud ale toužíte po doopravdy netradičním dárku, zkuste flowerboxy! Novou techniku vázání a aranžování květin si již vyzkoušeli studenti oboru Zahradník ze SOŠ a SOU v Horkách nad Jizerou na prvním ze série kurzů Mladý florista. Jejich výtvory se nesly v minimalistickém duchu, co se týče výběru barev. Převládaly bílá a zelená, s drobnou vsuvkou hnědé nebo fialové.

Jarní workshopy mají za cíl studenty seznámit s novými trendy ve floristice – s velkým důrazem na sezonnost. „Valentýn – Flowerbox“ měl za úkol zdokonalit žáky v práci s oasisem, zásuvným mechem, do kterého lze vpichovat živé rostliny. Zároveň nové manuální zručnosti provázal s teorií práce s aranžovací hmotou a ošetření řezaných květin.

Co ještě čeká na mladé zahradníky? Již zanedlouho se pustí do práce s proutím a proplétáním si vytvoří netradiční dekorace na svátky jara – to vše v kurzu „Velikonoce – aranžmá z proutí a jarních cibulovin“. Třetí workshop pokryje další svátek, tentokrát Den matek. A co se žáci naučí? Spirálové vazby, techniky vrstvení a nebude chybět i tvorba kulaté dárkové kytice.

Text budeme aktualizovat o výstupy z dalších proběhlých kurzů ze série Mladý florista.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »