Search
Close this search box.

V Rakovníku naučili robota tančit

Datum

Nadšenci robotiky měli šanci změřit si síly v soutěži Nauč robota tančit, která se uskutečnila 4. dubna 2023 v Rakovníku.

Úkolem pro celkem 24 žáků bylo v týmu i individuálně sestavit robota ROBOTIS MINI, propojit ho s řídící jednotkou arduino, následně spárovat s mobilním zařízením a naprogramovat jej.

Samotná konstrukční část nebyla vůbec lehká a žákům trvalo skoro 5 hodin, než robota postavili. Celá stavebnice obsahuje až 16 krokových motorů, které se musí správně zapojit a naprogramovat. Někteří studenti se nevyhnuli rozebrání celého robota, jiní naopak v průběhu stihli vytisknout červený hrudní shield.

Výsledek rozhodně stál za to a v Rakovníku mohla začat taneční párty čtyř robotů.

Nejúspěšnějšími konstruktéry byli Matouš Bukovský, Matouš Bohuňovský, Vojtěch Vengrin a Viktor Zeman.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »