V Rakovníku naučili robota tančit

Datum

Nadšenci robotiky měli šanci změřit si síly v soutěži Nauč robota tančit, která se uskutečnila 4. dubna 2023 v Rakovníku.

Úkolem pro celkem 24 žáků bylo v týmu i individuálně sestavit robota ROBOTIS MINI, propojit ho s řídící jednotkou arduino, následně spárovat s mobilním zařízením a naprogramovat jej.

Samotná konstrukční část nebyla vůbec lehká a žákům trvalo skoro 5 hodin, než robota postavili. Celá stavebnice obsahuje až 16 krokových motorů, které se musí správně zapojit a naprogramovat. Někteří studenti se nevyhnuli rozebrání celého robota, jiní naopak v průběhu stihli vytisknout červený hrudní shield.

Výsledek rozhodně stál za to a v Rakovníku mohla začat taneční párty čtyř robotů.

Nejúspěšnějšími konstruktéry byli Matouš Bukovský, Matouš Bohuňovský, Vojtěch Vengrin a Viktor Zeman.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »