Search
Close this search box.

V Poděbradech se pekly makronky

Datum

Jedním z kurzů podpořených ze studentských grantů v rámci programu K budoucnosti byl workshop zaměřený na přípravu makronek. Pod vedením lektorky Andrey Bártové v cukrárně Andy’s Cakes and Coffee se žáci SOU společného stravování Poděbrady seznámili s výrobou pořád populárnější francouzské dobroty.

Cílem projektu je naučit naše žákyně něco nového, náročnějšího na výrobu, suroviny a čas. S ohledem na trendy v moderní cukrářské výrobě jsme zvolili kurz výroby makronek. Makronky jsou francouzské cukrovinky, které mají správnou chuť, jen když se připraví podle originálního receptu a přesného dodržení technologického postupu.

Kurz se těšil pozitivním ohlasům a obecnému nadšení ze strany studentů, kteří si mohli krabičku s čerstvými makronkami vzít s sebou. Probíhal ve dvou termínech (24.5. a 30.6.2022), vždy za účasti skupinky o 6 studentech – výroba makronek navíc přitáhla i zájem kluků z oborů cukrář a pekař. Úspěšná příprava mandlových dobrot přinesla některým studentům nabídku praxe a může být začátkem další spolupráce mladých cukrářů s místními podniky.

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »