Svět budoucnosti v Rakovníku

Datum

I poslední z našich partnerských škol během listopadu zorganizovala svoje dny otevřených dveří. 3D tiskárny, grafické programy, webdesign či roboti. To vše čekalo na zájemce o studium na SPŠ Emila Kolbena.

Peak zájemců nastal v sobotu 25. listopadu, kdy školu navštívilo víc než 100 rodin. Každý si navíc mohl odnést dárek, vyřezávaný dřevěný domeček-svícen. Další z termínů byl ovlivněn stávkou pedagogických pracovníků místních základních škol, což se podepsalo na nižší účasti zájemců o studium. Studentům rakovnické průmyslovky to ale náladu nezkazilo – ochotně a zapáleně předváděli přístroje, pokusy a metody, kterým se věnují nejradši.

A co si mohli návštěvníci prohlédnout? Přehlídku nejnovějších přístrojů od TinyLab a CrowPi až po sady Arduino. Laboratoř měření s nejpřesnějšími oscilometry, závodní autíčka na vodíkový pohon i jedno v reálné velikosti na pohon klasický, věcičky a medaile z 3D tiskárny, erasmácký pinballový automat. „Trhač kovů“ i „přesouvač válečků“, miniaturní (no zcela funkční) výrobní linku… Ale také zábavu v jazykové laboratoři – knížky, Scrabble, deskovky.

Zaujala vás oáza technologií v Rakovníku? Stavte se u nich.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »