Search
Close this search box.

Svět budoucnosti v Rakovníku

Datum

I poslední z našich partnerských škol během listopadu zorganizovala svoje dny otevřených dveří. 3D tiskárny, grafické programy, webdesign či roboti. To vše čekalo na zájemce o studium na SPŠ Emila Kolbena.

Peak zájemců nastal v sobotu 25. listopadu, kdy školu navštívilo víc než 100 rodin. Každý si navíc mohl odnést dárek, vyřezávaný dřevěný domeček-svícen. Další z termínů byl ovlivněn stávkou pedagogických pracovníků místních základních škol, což se podepsalo na nižší účasti zájemců o studium. Studentům rakovnické průmyslovky to ale náladu nezkazilo – ochotně a zapáleně předváděli přístroje, pokusy a metody, kterým se věnují nejradši.

A co si mohli návštěvníci prohlédnout? Přehlídku nejnovějších přístrojů od TinyLab a CrowPi až po sady Arduino. Laboratoř měření s nejpřesnějšími oscilometry, závodní autíčka na vodíkový pohon i jedno v reálné velikosti na pohon klasický, věcičky a medaile z 3D tiskárny, erasmácký pinballový automat. „Trhač kovů“ i „přesouvač válečků“, miniaturní (no zcela funkční) výrobní linku… Ale také zábavu v jazykové laboratoři – knížky, Scrabble, deskovky.

Zaujala vás oáza technologií v Rakovníku? Stavte se u nich.

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »