Search
Close this search box.

Spouštíme studentské a učitelské granty!

Datum

Chcete se spolužáky za novými zážitky na exkurzi? Zorganizovat netradiční soutěž nebo získat baristický certifikát? Právě pro vás vyhlašujeme další kolo grantové výzvy, kde můžete žádat o příspěvek ve výši až 45 000 Kč!

Studentské granty

Studentské granty – kurzy financují absolvování specializovaných kurzů, seminářů, vzdělávacích workshopů, nebo taky účast na soutěžích a olympiádách. Chcete se naučit péct makronky nebo vázat jarní kytice? Studentské kurzy jsou právě pro vás!

Realizátorem studentských grantů – projektů je kolektiv minimálně 3 žáků, kteří mají učitele-garanta. Slouží nejen na realizaci workshopů, ale i soutěží, sportovních utkání nebo projektů směřující k podpoře demokratických hodnot. V minulosti jsme podpořili např. soutěž leteckých modelářů nebo týmovou opravu elektrického vozíku!

Cílem těchto grantových výzev je zvýšení kompetencí žáků a uplatnitelnosti na trhu práce v rámci mimoškolního vzdělávání žáků a jejich účast na soutěžích. 

Učitelské granty

Učitelské granty mají dvojí využití. V rámci této grantové výzvy je možné žádat na didaktické nebo digitální pomůcky.

Granty jsou určeny pro učitele, kteří budou připravovat didaktické materiály určeny pro vybrané obory vzdělávání typu H. Druhou možností je žádost o příspěvek na nákup technologických nástrojů (včetně licencí) vedoucích k modernizaci výuky a ke zlepšení digitální gramotnosti žáků.

Cílem výzvy je podpora žáků při studiu, zvýšení úrovně vědomostí a zvýšení pravděpodobnosti úspěšného složení závěrečných zkoušek a modernizace výuky.

Více o grantech a možnosti zapojení se do grantové výzvy se dozvíte v sekci Granty.

Další články

Kladenské růže pro nevěstu

„Která z vás se bude vdávat první?“ zazní dotaz během komentované prohlídky školy, která časově koliduje s workshopem pro obor Aranžér. Jedna nadšená ruka ihned vystřelí do vzduchu. Když skupinka

Podrobnosti »