Slunný den ve škole Slunce

Datum

Jak si zpříjemnit podzimní dny? Třeba výrobou dekorací. Ke konci října patří strašidla, halloweenské dýně, kaštany i navlečené korálky. Některé děti si je ale nemohou vyrobit snadno, omezují je zdravotní bariéry. Proto přišli na pomoc studenti oboru Sociální činnost ze SOŠ a SOU, Náměstí Edvarda Beneše v Kladně.

(Studenti se) rozhodli, že pro handicapované děti ze školy Slunce v Unhošti a také pro jednu třídu ze Stochova připraví projektový den plný zábavy, kreativního tvoření a pohybových aktivit. (…) Dopolední program nabízel velké množství jednotlivých stanovišť, kde handicapované děti za pomoci studentů, svých pedagogů a asistentů například tvořily strašidla, ježečky, navlékaly korálky, vydlabávaly dýně, zkoušely střelbu na cíl, a dokonce se pokoušely zvládnout i nelehkou opičí dráhu,“ opisuje Petr Paták, ředitel kladenské školy.

Následovala výprava na stezku vyznačenou fáborky, kde je čekaly další úkoly, jak pro jednotlivce, tak pro týmy. Žáci vnímali den moc pozitivně a shodli se, že práce s handicapovanými dětmi byla pro ně nesmírně obohacující, byť náročná.

Další články

Svět budoucnosti v Rakovníku

I poslední z našich partnerských škol během listopadu zorganizovala svoje dny otevřených dveří. 3D tiskárny, grafické programy, webdesign či roboti. To vše čekalo na zájemce o studium na SPŠ Emila

Podrobnosti »