Search
Close this search box.

Předškolní pedagogika nově i na Kladně

Datum

Zajímá tě předškolní a mimoškolní pedagogika? Nově ji najdeš i na Kladně!

Kladenská SOŠ a SOU, Náměstí Edvarda Beneše 2353 nenabízí zájemcům o studium jen lákadlo v podobě školní kavárny, ale od září 2024 plánuje rozšířit škálu oborů i o Předškolní a mimoškolní pedagogiku. Její absolventi mohou najít uplatnění v mateřských školách, ve školních družinách, školních klubech a ve všech zařízeních, která pracují s dětmi a mládeží.

Žáci devátých tříd základních škol se před týdnem mohli přijít podívat na to, jak vypadá studium na kladenské střední odborné škole v rámci prvního ze série dnů otevřených dveří.

Hlavním cílem bylo podat podrobné informace o tom, co je možné u nás studovat. Na jednotlivých stanovištích se příchozí seznámili s obsahem studia, s uplatněním absolventů na trhu práce, kritérii přijímacího řízení, mohli si vyzkoušet přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. Pro zájemce o učební obor Kuchař-číšník byly připraveny workshopy i ukázky prostřených slavnostních tabulí. Potěšil nás velký zájem veřejnosti. V centru pozornosti bylo Kombinované lyceum a Předškolní a mimoškolní pedagogika, kterou budeme otevírat od září 2024,“ přibližuje úspěšné DOD Petr Paták, ředitel školy.

Pokud jste si nechali ujít tuto možnost vidět kladenskou školu zblízka, další šance je již v sobotu 9. prosince od 9 do 14.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »