Pórkové chryzantémy, cibulové lekníny a rajčatové labutě

Datum

Servírování ovoce a zeleniny nemusí být nuda. Tímto heslem se řídí Luděk Procházka, mistr v carvingu – tedy v umění precizního vykrajování z čerstvých plodin. A že je to něco, co může zvládnou každý, se přesvědčili žáci kladenské střední odborné školy na listopadovém kurzu.

Vyřezat labutě z rajčat, lekníny z cibule a karafiáty z mrkví… Naskládat vrstvy pórku do lupenů chryzantém či ve slupce jablek najít motýly a sluníčka… Na to vše je potřebné správné vybavení, ostré nože, dobrý zrak a pevná a precizní ruka.

A že se žákům v kurzu dařilo, potvrzují nejen finální výsledky, ale i slova ředitele SOŠ a SOU Kladno, Náměstí Edvarda Beneše, Petra Patáka: „Získané dovednosti budou moci žáci využít ve své profesi, například při zdobení studených mís nebo při přípravě rautů. Kurz žáky natolik nadchl, že uvažují o pokračovacím carvingovém kurzu, kde by se mohli dále zdokonalovat v tomto moderním trendu současné gastronomie.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »