Poděbradské pražení a příprava kávy

Datum

O přínosu studentských grantů v rámci projektu K budoucnosti se mohli přesvědčit i studenti gastronomického oboru Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

„I když kávu nepiju, byla to zajímavá zkušenost.“
– Zoe

Tucet žáků se zúčastnil kurzu pražení a přípravy kávy pod vedením profesionálů z místního podniku. Čekala je lekce cuppingu a degustace různých druhů káv. Workshop byl přínosný zvláště pro studenty 1. ročníku, kteří ještě neměli žádnou (nebo jen malou) zkušenost s přípravou kávy.

„Celkově dobře vedený kurz, Vašek i Filip jsou borci.“
– Jan

Kurz se setkal s pozitivními ohlasy od studentů. Někteří chválili prostředí a pořadatelskou dvojici, jiní ocenili především naučný program.

„Naprostá spokojenost. Zaujaly mě produkty v kavárně, které jsem si zakoupila.“
– Alice

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »