Pilotní ročník Odolského Albatrosu

Datum

Studentské granty projektu K budoucnosti podpořili i vznik soutěží! Studenti Střední školy letecké a výpočetní techniky v Odoleně Vodě si díky tomu mohli změřit síly v Odolském Albatrosu.

Žáci z místního modelářského klubu Memphis Belle se rozhodli spojit modelářskou výstavu a soutěžní disciplíny. Exponáty přibližující historii ČSA doplňovaly plastikové modely od Aero Vodochody a modelářského Klubu veselých lepičů. Mladí nadšenci slepovali a natírali miniatury pozemní techniky, letadel a vrtulníků, které pak posílali do boje – do boje o medaile.

Během čekání na výsledky soutěže si mohli účastníci vyzkoušet známé „sit back, relax and enjoy the flight“ trochu netradičně – z kabiny pilota v leteckém simulátoru.

Vítězům 1. ročníku Odolského Albatrosu gratulujeme a jejich modelům přejeme šťastný let a hladké přistání.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »