Search
Close this search box.

Opravený vozík již těší nového majitele

Datum

Pamatujete si projekt opravy elektrického vozíku, do které se pustili studenti kutnohorské střední odborné školy? Po měsících práce se dočkal zdárného konce.

Cílem Adély a Filipa bylo opravit vyřazený a k likvidaci určený elektrický invalidní vozík a najít pro něj nového majitele. Jak přitom postupovali?

…nejprve provedli vizuální kontrolou vozíku a proměřili baterie. Baterie bylo potřeba pořídit nové a k tomu další elektro materiál a potřebné nářadí. Po objednání a instalaci nových baterií vozík stále nefungoval! Následovala tedy hlubší kontrola, která odhalila problém v kontaktech s řídícími systémy vozíku. Obnovení konektorů naštěstí netrvalo dlouhou dobu a po dokončení těchto oprav a kontrole konstrukce, vozík fungoval zase tak, jak měl,“ říká Josef Treml, ředitel Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Kutné Hoře.

Po důkladných a pečlivých úpravách nastal čas vozík otestovat a zjistit, jestli je schopný každodenního použití. Až sedm hodin trvalo Filipovi projít a ozkoušet všechna stoupání v Kutné Hoře, ověřit si plynulost jízdy a výdrž baterie po jednom nabití. Studenti následně domluvili předání vozíku s vedením Domova Barbora, kde pro něj našli nového majitele – pana Františka, který z něj měl velkou radost.

A do jakého projektu se Filip s Adélou pustí příště?

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »