Opravený vozík již těší nového majitele

Datum

Pamatujete si projekt opravy elektrického vozíku, do které se pustili studenti kutnohorské střední odborné školy? Po měsících práce se dočkal zdárného konce.

Cílem Adély a Filipa bylo opravit vyřazený a k likvidaci určený elektrický invalidní vozík a najít pro něj nového majitele. Jak přitom postupovali?

…nejprve provedli vizuální kontrolou vozíku a proměřili baterie. Baterie bylo potřeba pořídit nové a k tomu další elektro materiál a potřebné nářadí. Po objednání a instalaci nových baterií vozík stále nefungoval! Následovala tedy hlubší kontrola, která odhalila problém v kontaktech s řídícími systémy vozíku. Obnovení konektorů naštěstí netrvalo dlouhou dobu a po dokončení těchto oprav a kontrole konstrukce, vozík fungoval zase tak, jak měl,“ říká Josef Treml, ředitel Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Kutné Hoře.

Po důkladných a pečlivých úpravách nastal čas vozík otestovat a zjistit, jestli je schopný každodenního použití. Až sedm hodin trvalo Filipovi projít a ozkoušet všechna stoupání v Kutné Hoře, ověřit si plynulost jízdy a výdrž baterie po jednom nabití. Studenti následně domluvili předání vozíku s vedením Domova Barbora, kde pro něj našli nového majitele – pana Františka, který z něj měl velkou radost.

A do jakého projektu se Filip s Adélou pustí příště?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »