Search
Close this search box.

Od trubek až k umění!

Datum

Se svými neotřelými uměleckými díly se nám pochlubili studenti oboru Instalatér ze Středního odborného učiliště stavebního v Benešově. Ti vytvořili unikátní sochy z měděných a ocelových trubek doplněné o výrazné osvětlení.


Výstava pojmenovaná Instal Art spojila tradici s uměním a umožnila mladým instalatérům prozkoumat své řemeslné dovednosti i kreativní myšlení. Ve mnohých tato neobvyklá výzva probudila cit pro umění a představili skutečně unikátní díla z trubek a světel. Příklady najdete v naší fotogalerii.


Cílem projektu bylo vytvořit prostředí, ve kterém starší studenti oboru Instalatér pod dohledem pedagoga předali žákům prvního ročníku prostřednictvím kreativního workshopu základní dovednosti práce s instalatérskými trubkami. Zacílili se především na jejich vodotěsné spojování, aby zvýšili jejich rozvoj nejdůležitějších instalatérských dovedností.


Celou exhibici pak doplnily květinové boxy, o které se postaraly studentky z oboru Aranžér. Vystavená díla jsou k vidění v Městské knihovně, kde dotvářejí atmosféru literární budovy. Na zahájení přehlídky se tam přišli podívat nejen studenti a učitelé, ale také zástupci města Benešov, které celou akci podpořilo.

Instalace, nebo také sochy, které tu jsou, jsou opravdu dílem studentů prvního ročníku. Ti je tvořili jenom z komponentů, které využívají k práci. Nic z toho by však nemohlo vzniknout bez podpory NROS a projektu K budoucnosti a jejich finanční pomoci, která rozvinula kompetence našich žáků. Já jim touto cestou děkuji,“ uvedla ve svém proslovu zástupkyně ředitelky Jana Křížová.


Vím, že máme šikovné aranžérky, protože nám zkrášlují město při plesech a při různých vánočních a jiných akcích, ale to, že máme instalatéry sochaře, to jsem skutečně nevěděl. Takže vám všem za toto děkuji a jsem pyšný na to, že máme takové šikovné učně,“ vyjádřil se k celé akci místostarosta města Benešov, Roman Tichovský.


Podívejte se, jak výstava vypadala.

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »