Novinky z Neratovic

Datum

Co je nového v našich školách? Školní rok je již v plném proudu a několik projektových dnů proběhlo již i v Neratovicích.

Nejdříve si pozvali lektory z pražské Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT), kteří si připravili vskutku neobvyklý program – Hodinu moderní chemie. Obecné názvy workshopů Potraviny pod lupou a Forenzní analýza nakonec žáky překvapily praktickými ukázkami, na které tak skoro nezapomenou.

Jedli jste někdy hmyz? Neratovičtí studenti již s „jídlem budoucnosti“ mají první zkušenosti. Ti, kteří hmyzu nefandí, mohli vyzkoušet chili papričky různé pálivosti. S forenzními analytiky pak zkoumali otisky prstů a jejich unikátní rysy, ponořili se do tajů genetických informací nebo si přecvičili zajišťování kriminalistických stop na místě činu.

Že měla akce úspěch lze poznat i z toho, že několik nadšenců se u lektorů z VŠCHT hned informovalo o možnostech studia. A co vy? Lákají vás netradiční potraviny nebo je vaše budoucnost u vyšetřování zločinů?

Další články

Obsluhoval jsem ve Španělském sále

Pamatujete si studentský projekt Spolu u stolu? Partička poděbradských studentů tehdy navštívila prestižní cateringovou firmu a nechala se provést přípravou slavnostního večera od začátku do konce – od dekorování tabule,

Podrobnosti »