Nové soutěže, slavnostní tabule a svátek demokracie

Datum

Obor Kuchař-číšník nespočívá jen ve vaření či správné obsluze. Žáci se také zapojují do dekoračních a aranžérských úkolů. Není snadné připravit atraktivně vypadající slavnostní tabuli. O to větším úspěchem je připravit ji na základě netradičního zadání.

Výzvu dekorovat stůl na téma 17. listopadu přijaly třeťačky z kladenské odborné školy. První ročník gastronomické soutěže pro střední odborné školy Gastro Říčany dokonce Janě a Janě přinesl několik ocenění.

Naše žákyně byly v závěru soutěže oceněny prvním místem v kategorii číšník – kreativita. Celkově se v kategorii číšník umístily také na prvním místě. Do školy si tedy odvezly dva diplomy a dva cenné poháry,“ říká Petr Paták, ředitel SOŠ a SOU Kladno, Náměstí Edvarda Beneše 2353.

Láká jejich tabule k oslavě svátku demokracie? My si myslíme, že rozhodně ano!

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »