Netradiční neratovické narozeniny

Datum

Součástí projektu K budoucnosti jsou i pravidelné monitoringy podpořených středních odborných škol. Návštěva neratovické SOŠ a SOU tentokrát probíhala netradičně – protože náš tým čekala oslava nejen 25. narozenin této školy, ale i 70 let odborného školství v Neratovicích.

Každá škola zapojena v projektu má svojí „výkladní skříň“ – tou neratovickou jsou bezpochyby kadeřnice. Studentky do oslav zakomponovaly open air hair show – prohlídku účesové tvorby napříč několika staletími. Chcete mít lokny jako Marie Antoinetta, krátký bob do roaring twenties nebo „včelí úl“ z Pelíšků? Pro mladé kadeřnice žádný problém! Retro účesy doplnily stejně ohromující avantgardní nebo punkové kreace.

Vzpomínáte si na barmanský kurz podpořený našim grantem? Na oslavách SOŠ a SOU Neratovice nás čekal jeho epilog. Účastníci březnového workshopu od Barového institutu si přecvičili své schopnosti před zástupy spolužáků, s kterými jsme si do fronty na ovocné ledové drinky rády stouply i my.

Na oslavy v bílém plášti? Jedině pokud jste mladí chemici! Neratovičtí studenti na oblíbeného učitele chemie nedají dopustit a společně s ním ohromili dav chemickou show. Teď už na základě vlastní zkušenosti víme, že i jeden gumový medvídek může zahořet velkým plamenem.

Účesy a drinky, chemie a divadelníci, tanec a poezie. To vše bylo součástí netradičních neratovických narozenin. Všechno nejlepší ještě jednou a jsme moc rádi, že součástí vašich 25 let můžeme být i my.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »