Search
Close this search box.

Neratovický den otevřených dveří

Datum

Čím ozvláštnit den otevřených dveří? Třeba soutěží! SOŠ a SOU Neratovice pro nadšené zájemce ze šesti základných škol zorganizovala několik disciplín, reprezentujících vyučované obory.

Na budoucí zedníky čekalo navazování olovnice, na instalatéry výroba řetízků z plastové trubky a mechaniky-opraváře zas šroubování matic na čas. Operátoři skladování si změřili síly v slalomu s rudlem, kuchaři-číšnici loupali jablka, prodavači se pustili do lepení papírového modelu a mladé kadeřnice do pletení copánků. Žáci základek se do boje o ceny pustili se zápalem – a vítězství si nakonec odnesl tým ZŠ Všetaty.

Po napínavém zápolení se žáci vybrali na prohlídku školy. Čekaly je ukázky barvení vlasů, hlasování o nejhezčí slavnostní tabuli nebo příprava flambovaných palačinek. Největší úspěch však sklidila chemická show v nové laboratoři – vzplanutí fotografického prášku, bouřlivá reakce gumového medvídka nebo hořící mýdlové bubliny (a ty si někteří vyzkoušeli na vlastní kůži, od žáků až po ředitele).

A jak jsme neratovický DOD vnímali my?

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »