Neratovický den otevřených dveří

Datum

Čím ozvláštnit den otevřených dveří? Třeba soutěží! SOŠ a SOU Neratovice pro nadšené zájemce ze šesti základných škol zorganizovala několik disciplín, reprezentujících vyučované obory.

Na budoucí zedníky čekalo navazování olovnice, na instalatéry výroba řetízků z plastové trubky a mechaniky-opraváře zas šroubování matic na čas. Operátoři skladování si změřili síly v slalomu s rudlem, kuchaři-číšnici loupali jablka, prodavači se pustili do lepení papírového modelu a mladé kadeřnice do pletení copánků. Žáci základek se do boje o ceny pustili se zápalem – a vítězství si nakonec odnesl tým ZŠ Všetaty.

Po napínavém zápolení se žáci vybrali na prohlídku školy. Čekaly je ukázky barvení vlasů, hlasování o nejhezčí slavnostní tabuli nebo příprava flambovaných palačinek. Největší úspěch však sklidila chemická show v nové laboratoři – vzplanutí fotografického prášku, bouřlivá reakce gumového medvídka nebo hořící mýdlové bubliny (a ty si někteří vyzkoušeli na vlastní kůži, od žáků až po ředitele).

A jak jsme neratovický DOD vnímali my?

Další články

Obsluhoval jsem ve Španělském sále

Pamatujete si studentský projekt Spolu u stolu? Partička poděbradských studentů tehdy navštívila prestižní cateringovou firmu a nechala se provést přípravou slavnostního večera od začátku do konce – od dekorování tabule,

Podrobnosti »