Naučíme tě modelovat ve 3D?

Datum

Jak nalákat na školu nové spolužáky a ukázat, co jste se stihli naučit? Jednoduše. Stačí zorganizovat kurz pro žáky základních škol. Studenti SOŠ a SOU stavební v Kolíně dali hlavy dohromady a čtveřice šikovných třeťáků se vrhla do vyučování a vysvětlování.

Po dvou letech intenzivní práce ve 3D modelování na to byli ti nejpovolanější. Svým mladším kolegům ze základních škol ve dvou lekcích ukázali, jak pracovat s programem pro modelování, a připomněli jim, že počítače nejsou jen k hraní počítačových her a sledování filmů.

A jaké bylo zadání pro potenciální studenty?

V první lekci si žáci nad připraveným půdorysem nakresleným ve 2D vymodelují zdivo. Do něj vloží dveře a okna, která dotvoří podle vlastních představ. Dále naprojektují podlahy a zvolí podlahovou krytinu. Všechny kroky budou prováděny jak ve 2D zobrazení, tak i ve 3D zobrazení a řezech. Ve druhé lekci žáci vybaví dům nábytkem a zřizovacími předměty a vybrané pohledy na dům uloží ve formátu PDF.

Žáci základních škol se možná již teď těší na to, jak si práci v grafickém programu zopakují jako studenti kolínské stavebky. Budou mít jejich domy snů bazény nebo domácí kino? Uvidíme.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »