Search
Close this search box.

Naučíme tě modelovat ve 3D?

Datum

Jak nalákat na školu nové spolužáky a ukázat, co jste se stihli naučit? Jednoduše. Stačí zorganizovat kurz pro žáky základních škol. Studenti SOŠ a SOU stavební v Kolíně dali hlavy dohromady a čtveřice šikovných třeťáků se vrhla do vyučování a vysvětlování.

Po dvou letech intenzivní práce ve 3D modelování na to byli ti nejpovolanější. Svým mladším kolegům ze základních škol ve dvou lekcích ukázali, jak pracovat s programem pro modelování, a připomněli jim, že počítače nejsou jen k hraní počítačových her a sledování filmů.

A jaké bylo zadání pro potenciální studenty?

V první lekci si žáci nad připraveným půdorysem nakresleným ve 2D vymodelují zdivo. Do něj vloží dveře a okna, která dotvoří podle vlastních představ. Dále naprojektují podlahy a zvolí podlahovou krytinu. Všechny kroky budou prováděny jak ve 2D zobrazení, tak i ve 3D zobrazení a řezech. Ve druhé lekci žáci vybaví dům nábytkem a zřizovacími předměty a vybrané pohledy na dům uloží ve formátu PDF.

Žáci základních škol se možná již teď těší na to, jak si práci v grafickém programu zopakují jako studenti kolínské stavebky. Budou mít jejich domy snů bazény nebo domácí kino? Uvidíme.

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »