Search
Close this search box.

Na kafe s Benešem

Datum

Která škola se může pochválit vlastní kavárnou? Ta kladenská již pár dní ano. Myšlenka, která se zrodila před dvěma lety, se dočkala zdárného konce a Cafe Beneš svého slavnostního otevření.

Pozvání přijala řada osobností z oblasti školství. Náměstkyni ministra školství Martinu Beťákovou, radního pro oblast školství Milana Váchu, vedoucí oddělení koncepce a rozvoje školství Věru Chobotovou a další zástupce Středočeského kraje doplnila tvář, kterou studenti již dobře znají. Slavná česká cukrářka Mirka van Gils Slavíková, která žáky provázela tvorbou pralinek, eclairs nebo kynutých buchet, se stala čestnou patronkou nověotevřené kavárny.

Slavnostními proslovy a přestřižením pásky byl oficiálně zahájen provoz cvičné kavárny, která bude sloužit nejen pro praktickou výuku žáků oboru Kuchař-číšník, ale budou sem moci v prvních měsících provozu chodit i žáci a zaměstnanci školy, kteří svým chuťovým buňkám mohou dopřát výbornou kávu, zákusky, chlebíčky a jiné dobrůtky. Na jaře do elegantního interiéru kavárny zavítají i běžní návštěvníci,“ říká Petr Paták, ředitel SOŠ a SOU Kladno.

A jakou kávu si na Kladně objednáte od studentů vy?

Další články

Kladenské růže pro nevěstu

„Která z vás se bude vdávat první?“ zazní dotaz během komentované prohlídky školy, která časově koliduje s workshopem pro obor Aranžér. Jedna nadšená ruka ihned vystřelí do vzduchu. Když skupinka

Podrobnosti »