Search
Close this search box.

Mistři automatizace z Rakovníku

Datum

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala několik odborných soutěží. Hned dvě z nich byly zaměřené na automatizaci.

První kolo vzniklo ve spolupráci s místní firmou Valeo, která se specializuje na klimatizační systémy a komponenty. Na soutěžící z řad třeťáků čekaly tři praktické zkoušky, které řádně prověřily jejich znalosti a zručnosti. Poslední možností nahnat body do soutěže byl vědomostní kvíz.

Žáci si vyzkoušeli zapojení pneumatického obvodu, kde se hodnotila funkčnost obvodu a čas. Dále ze stavebnice pro výcvik zaměstnanců měli za úkol dle přesného návodu a v časovém limitu sestavit lodičku. Posledním úkolem byla simulace výstupní kontroly, kde žáci hledali vady na předložených automobilových komponentech (klimatizační jednotky, senzory atd.),“ vzpomíná na zápolení Jaroslav Redl, zástupce ředitele.

Druhá soutěž se s měsíčním rozestupem konala pod dohledem firmy Proctor & Gamble – Rakona, zástupcem chemického průmyslu v regionu. Nejdříve se skupinka studentů seznámila s použitím konkrétních prvků automatizace v provozu tohoto rakovnického závodu. Pak již byli víc než připraveni na sérii otázek a zadání, které je měli dovést k výhře.

Text pro vás aktualizujeme…

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »