Mistři automatizace z Rakovníku

Datum

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala několik odborných soutěží. Hned dvě z nich byly zaměřené na automatizaci.

První kolo vzniklo ve spolupráci s místní firmou Valeo, která se specializuje na klimatizační systémy a komponenty. Na soutěžící z řad třeťáků čekaly tři praktické zkoušky, které řádně prověřily jejich znalosti a zručnosti. Poslední možností nahnat body do soutěže byl vědomostní kvíz.

Žáci si vyzkoušeli zapojení pneumatického obvodu, kde se hodnotila funkčnost obvodu a čas. Dále ze stavebnice pro výcvik zaměstnanců měli za úkol dle přesného návodu a v časovém limitu sestavit lodičku. Posledním úkolem byla simulace výstupní kontroly, kde žáci hledali vady na předložených automobilových komponentech (klimatizační jednotky, senzory atd.),“ vzpomíná na zápolení Jaroslav Redl, zástupce ředitele.

Druhá soutěž se s měsíčním rozestupem konala pod dohledem firmy Proctor & Gamble – Rakona, zástupcem chemického průmyslu v regionu. Nejdříve se skupinka studentů seznámila s použitím konkrétních prvků automatizace v provozu tohoto rakovnického závodu. Pak již byli víc než připraveni na sérii otázek a zadání, které je měli dovést k výhře.

Text pro vás aktualizujeme…

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »