Search
Close this search box.

Mistr Karosář: Rozlož, slož a vyhraj!

Datum

Co je nového v Neratovicích? Letní prázdniny se blíží a s nimi i čas dovolených a road tripů. Jednou z nejčastějších nepříjemností, co může cestovatele postihnout, je porouchané auto. Jak si na cestách poradit a vysekat se z maléru?

To již dobře ví neratovičtí karosáři. Žáci prvního ročníku na místní SOŠ a SOU se nedávno zapojili do souboje v demontáži a montáži karoserie. Ve školní dílně na ně čekala Škoda Fabia, kufřík s nářadím a ceny pro ty nejšikovnější z nich.

Na reálné karoserii si v určeném časovém úseku vyzkoušeli svou zručnost získanou při výuce na dílně. Mohli si tak porovnat, jak si stojí ve srovnání se spolužáky co se týká zručnosti i dodržení pracovních postupů. Ti, kteří odvedli práci nejpřesněji a nejrychleji, si odnesli hodnotné ceny. Žáky i učiteli byla soutěž hodnocena jako přínosná a podnětná. A bylo i veselo!“ vzpomíná Věra Pecková, vyučující ze SOŠ a SOU Neratovice.

A které z devíti zapojených týmů byly nejúspěšnější? Bronz si odnesla dvojice Antony-Pribula, stříbro Kutý-Kontra… a na nejvyšší ze stupňů vítězů se postavili Bergmann a Keller. Klukům blahopřejeme a pokud by nás někdy čekala oprava karoserie – víme, na koho se obrátit s prosbou o radu.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »