Míchaný jíl, pevné lepidlo a testovací kóje

Datum

Chcete mít koupelnu snů? Nejkrásnější obklady a pokládku s milimetrovou přesností? Jak na to? To už ví studenti kolínské stavební školy, kteří se účastnili obkladačského kurzu v známé fabrice v Rakovníku.

Dvoudenní workshop měl za cíl rozšířit vědomosti a zručnosti, které žáci získali na hodinách odborného výcviku. Na některé aktivity však během klasické výuky není prostor. Proto se skupina kolínských studentů vypravila do Rakovníku.

Jaká je cesta obkladu? Od míchání jílu a přípravy hmoty, přes formování, vzorování a glazování, až po balení a odvoz do skladu – to vše si mohli studenti zažít během exkurze po rakovnické fabrice.

A co s hotovým produktem? Nejdřív zaškolení. A tak si žáci v novém školícím centru vyslechli přednášky na téma Nejčastější chyby při pokládce obkladů a dlažeb, Správná aplikace lepidla nebo Nejnovější trendy a poznatky v obkladačské profesi.

Poté žáci pod odborným dohledem pracovníka firmy aplikovali ve cvičných boxech jednosložkový hydroizolační nátěr pod obklady a dlažby včetně těsnící pásky v koutech. Dále si dle nákresu připravily obklad a dlažbu (rozpočítali, rozměřili a nařezali). Následující den dlažbu a obklad nalepili,“ opisuje Pavel Holeček ze SOŠ stavební, Kolín.

Studenti na závěr obdrželi certifikát Obkladačského řemesla, který je garantován Cechem obkladačů ČR. Ten si žáci mohou založit do svého vzdělávacího portfolia a použít k lepšímu uplatnění na trhu práce.

Zavoláte si je k obkladu svojí koupelny?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »