Search
Close this search box.

Mělnické dobrodružství a vlnivé účesy

Datum

Jak tráví studenti stále delší jarní dny? Exkurzemi i soutěžemi! Naše partnerská škola, SOŠ a SOU Neratovice, i tomto pololetí zapájí své žáky do projektových aktivit.

Týden před Velikonocemi se snad všude nese ve znamení očekávání svátků a plánů na to, jak prožít prázdniny a volno. Někteří například mohou vyrazit na výlety do přírody či okolitých měst. Jak najít inspiraci? Třeba i na školním výletě!

Skupinka žáků oboru Operátor skladování se koncem března vypravila na exkurzi do historického centra v nedalekém Mělníku.

Prošli jsme se po náměstí, hradbách a nemohli vynechat zámek, radnici, kostel  a klasicky – soutok. Počasí bylo proměnlivé a dost chladné, takže jsme nakonec rádi  zmizeli ve vyhlášené mělnické studni a v podzemí jsme absolvovali komentovanou prohlídku. Zpřístupněné je pouze první patro, ale i to stačilo. Pohled do hloubky studně opravdu bere dech,“ opisuje vyučující, Věra Pecková.

Mělnická výprava měla i netradiční dohru – soutěž! Dvoučlenné týmy si prověřily své znalosti a paměť z předešlého dne a zápolily v otázkách zaměřených na absolvovaný poznávací okruh.

Těsně před odchodem na prázdniny pro změnu čekala soutěžní výzva i studentky-kadeřnice. Tentokrát na téma „Společenský účes s vlnou“.

Ačkoli práce na cvičných hlavách (resp. s těmito „vlasy“ je odlišnější, daleko náročnější a složitější než s vlasy lidskými) povedlo se během 90-minutového časového limitu žákyním vytvořit účesy rozmanité a nebojím se (říct), že přímo skvostné. Stejný názor měla i porota a vybrat ty nejlepší modely bylo opravdu těžké,“ doplňuje Věra Pecková ze SOŠ a SOU Neratovice.

Vlnité kreace šikovným studentkám nedělaly problém. Přední příčky obsadily Thi Thuy Nguyen Hien, Viktoriia Bilei a Natálie Králová, které se třeba příště zapojí i do soutěže nejen na cvičných, ale i skutečných hlavách.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je soutez-162-1024x461.jpg.

Sledujte další příběhy z Neratovic v naší sekci Aktuality.

Další články

Kladenské růže pro nevěstu

„Která z vás se bude vdávat první?“ zazní dotaz během komentované prohlídky školy, která časově koliduje s workshopem pro obor Aranžér. Jedna nadšená ruka ihned vystřelí do vzduchu. Když skupinka

Podrobnosti »