Masopustní kynuté buchty s Mirkou van Gils

Datum

Ve středu 15. února 2023 se na SOŠ a SOU Kladno uskutečnil další z mnoha plánovaných workshopů s Mirkou van Gils Slavíkovou. Tentokrát se žáci oboru Kuchař-číšník mohli těšit na přípravu specialit z kynutého těsta.

Nejen pod rukama Mirky van Gils, ale i žáků postupně vznikaly nadýchané buchty, briošky a brioškové šneky plněné různými náplněmi. Na Mirce van Gils bylo vidět, že pečení je její velkou láskou.

Výsledek v podobě oblíbených dobrot na sebe nenechal dlouho čekat. Chutě a vůně kynutého těsta a lahodných náplní všechny utvrdily v tom, že se pečení podařilo. Žáci tak mají za sebou další úžasný workshop a už teď se těší, čím je světoznámá cukrářka překvapí příště.

Mgr. Petr Paták, DiS., MBA
ředitel SOŠ a SOU, Kladno

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »