Search
Close this search box.

Masopustní kynuté buchty s Mirkou van Gils

Datum

Ve středu 15. února 2023 se na SOŠ a SOU Kladno uskutečnil další z mnoha plánovaných workshopů s Mirkou van Gils Slavíkovou. Tentokrát se žáci oboru Kuchař-číšník mohli těšit na přípravu specialit z kynutého těsta.

Nejen pod rukama Mirky van Gils, ale i žáků postupně vznikaly nadýchané buchty, briošky a brioškové šneky plněné různými náplněmi. Na Mirce van Gils bylo vidět, že pečení je její velkou láskou.

Výsledek v podobě oblíbených dobrot na sebe nenechal dlouho čekat. Chutě a vůně kynutého těsta a lahodných náplní všechny utvrdily v tom, že se pečení podařilo. Žáci tak mají za sebou další úžasný workshop a už teď se těší, čím je světoznámá cukrářka překvapí příště.

Mgr. Petr Paták, DiS., MBA
ředitel SOŠ a SOU, Kladno

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »