Masopustní koblihy a studenti senioři

Datum

Leden se překlopil do února a před tím, než nastane Popeleční středa (a s ní započne postní doba) ještě všude doznívají masopustní oslavy a plesy. Nezbytnou součástí těchto akcí je dobré jídlo, pocukrované koblihy, barevné masky a klasika – veselení a dobrá nálada.

Klasické masopustní hody si vyzkoušeli i žáci SOŠ a SOU na kladenském Náměstí Edvarda Beneše. „Lidové zvyky a tradice se promítají i do života naší školy. Nebylo proto divu, že lednový tematický den ve školní jídelně byl masopust. Z tradičních jídel se nabízela masopustní cibulačka s krutony, vepřové výpečky či opečená jitrnice s kysaným zelím, nechyběly ani koblihy. Masopustní atmosféru doladily aranžérky velmi hezkou výzdobou. Jídlo bylo skvělé, prostředí příjemné, strávníci byli spokojeni,“ hodnotí akci Petr Paták, ředitel školy.

Kladenští studenti ale nevěnují pozornost jen vrstevníkům. Koncem ledna v prostorách školy uvítali své kolegy-frekventanty z Univerzity třetího věku, jedné z forem celoživotního vzdělávání. Skupinka seniorů se v rámci studia zajímá především o vědu, historii a kulturu.

V rámci tohoto studia přivedla do školy své studenty 2. ročníku, kteří se zaměřují na zajímavosti kladenského okresu, archivářka a historička PaedDr. Irena Veverková. Poutavě seznámila přítomné s historii naší školy, zvláště pak s příběhem nástěnných fresek,“ dodává ředitel Petr Paták, který návštěvníky provedl školou a představil jim obraz Lidice, poctu zesnulým studentům.

A jaký program chystá Kladno na druhou polovinu února? Sledujte sekci Aktuality pro víc informací.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »