Search
Close this search box.

Leden na Kladně

Datum

Co je nové na Kladně? Studenti odborné školy na Náměstí Edvarda Beneše nezahálí ani na přelomu pololetí v dobách klasifikačních porad a důležitých písemek. Jejich projektové aktivity se ubírají mnoha směry – už jak to ten který obor potřebuje. Jak tedy prožili poslední dny prvního letošního měsíce mladí Kladeňáci?

Studentky oboru Sociální činnost se v rámci projektu „Pomozme si navzájem“ zajely podívat do Stochova na děti z místního dětského domova. Dívky vyzvedly nadšené prcky ve věku od 1,5 do 6 let a vzaly je za dobrodružstvím do herny Človíčkov. „Děti zde společně se studentkami a „tetami“ z dětského domova strávily velmi pěkné dopoledne. Automaticky přišla i řada na zajímavé otázky, které se týkaly pěstounské péče i trvalého pobytu v domově,“ vzpomíná Petr Paták, ředitel školy.

Z celkem jiného soudku byl workshop pro žáky oboru Kuchař-číšník – každoroční barmanský kurz pod vedením zkušeného lektora, Miloše Trettera.

Míchání alkoholických i nealkoholických drinků z různých destilátů, džusů a sirupů patří k výbavě každého správného barmana. Ovšem vyjít s těmito znalostmi ze školy a postavit se za profesionální barový pult není jen tak – pro absolvování kurzu je nutné projít teoretickou i praktickou zkouškou. A každý úspěšný účastník z kurzu odešel nejen s hromadou informací, ale i s certifikátem, který jim umožní… třeba i práci na zaoceánské lodi!

Další články

Kladenské růže pro nevěstu

„Která z vás se bude vdávat první?“ zazní dotaz během komentované prohlídky školy, která časově koliduje s workshopem pro obor Aranžér. Jedna nadšená ruka ihned vystřelí do vzduchu. Když skupinka

Podrobnosti »