Benešovské květinové pondělí

Datum

Jak uvázat moderní a všemi barvami hýřící jarní kytici? Na to již od včerejška znají odpověď v Benešově. Místní SOU stavební patří mezi nejvěrnější a nejúspěšnější žadatele v našich grantových výzvách na studentské kurzy a projekty. Mezi ty, které realizují letos na jaře, patří i floristický kurz.

Březnový workshop se zaměřil především na vázání kytic – různé typy a styly vazeb, ale i správné poskládání květin a výběr barevné kombinace. To vše pod vedením zkušené a certifikované lektorky, Kláry Franc Vavříkové. Základem uvázání líbivé kytice je příprava rostlin a šikovnost při práci jak se živým tak s umělým materiálem.

Lákadlem pro žáky byl i certifikát absolventa. Kurz byl totiž určen primárně pro ty studenty, kteří vidí svojí budoucnost v květinářstvích a floristice.

A jak na kurz vzpomínají vyučující? „Zaujetí a snaha o vytvoření nejpovedenějších kytic byly vidět a slyšet v každém okamžiku. Jedna účastnice dokonce řekla: ,Kytice na slavnostní předávání výučních listů si budeme vázat samy.‘ A to plně vystihlo atmosféru, která na kurzu panovala.“

Text aktualizujeme…

Další články

Obsluhoval jsem ve Španělském sále

Pamatujete si studentský projekt Spolu u stolu? Partička poděbradských studentů tehdy navštívila prestižní cateringovou firmu a nechala se provést přípravou slavnostního večera od začátku do konce – od dekorování tabule,

Podrobnosti »