Search
Close this search box.

Kulinářské kouzlení na Kladně

Datum

Týden ve znamení úspěšných spoluprací pokračuje! Kladenská SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše si na pomoc znovu přizvala známého šéfkuchaře, gastronoma a autora kuchařek, Romana Pauluse. Ten po více jak roce zavítal do prostor kladenské kuchyně a zapojil žáky oboru Kuchař-číšník do příprav poledního menu.

Ve spolupráci s žáky a kuchařkami připravil zajímavé a chutné menu, které se skládalo z řady lahodných jídel a na kterém si pochutnali nejen žáci, ale i zaměstnanci školy a strávníci z široké veřejnosti. Žákům se spolupráce s Romanem Paulusem velmi líbila. Už teď se všichni těší na další zajímavé workshopy a gastronomická překvapení,“ uvádí Petr Paták, ředitel kladenské školy.

A co čekalo žáky na talíři? Jemňoučký losos na pečené zelenině s rýží, sázená vejce s cizrnovým salátem nebo nadýchaný čokoládový koláč s lesním ovocem. Myslíme, že není divu, že všichni Kladeňáci již teď s napětím čekají na další návštěvu známého šéfkuchaře.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »