Search
Close this search box.

Kladenské růže pro nevěstu

Datum

„Která z vás se bude vdávat první?“ zazní dotaz během komentované prohlídky školy, která časově koliduje s workshopem pro obor Aranžér. Jedna nadšená ruka ihned vystřelí do vzduchu. Když skupinka s ředitelem kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše odchází, studentky pokračují v rozběhlém kurzu. Právě se totiž učí uvázat svatební kytici.

Až týdenní workshop „Svatební (nejen) floristika“ měl za cíl mladým aranžérkám předat dovednosti nejen z oblasti květinového designu, ale seznámit je i s postupem plánování svatby, s různými druhy svatebních stylů a zásadami při tvorbě tematických tiskovin a floristiky.

Nově nabytých teoretických znalostí žáci využili při praktických cvičeních, kde samostatně tvořili ručně vyráběná a psaná svatební oznámení, vytvářeli návrhy za pomoci grafického programu, naučili se vázat svatební kytici, korsáž, květinový náramek a zvládli také připravit vypichovanou dekoraci na svatební stůl,“ vzpomíná ředitel školy, Petr Paták.

A v jakém duchu se nesly kytice a papírové výrobky absolventek svatebního workshopu? Podívejte se v naší fotogalerii!

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »