Search
Close this search box.

Kladenské kytice – živé i neživé

Datum

Uvázat jarní kytku – to se již na Kladně naučili. Jak to je ale s jinými druhy květinových dekorací? Na to si nedávno povolali odbornici na slovo vzatou (navíc s příhodným jménem), učitelku odborného výcviku Lucii Zahrádkovou.

Studenti kladenské střední odborné školy se ještě v květnu účastnili několikadenního workshopu na téma Živá a neživá floristika. Co bylo cílem mladých aranžérů? Naučit se nové techniky květinových vazeb a pracovat s barevností a různorodostí květů a přízdob. A také – získat další floristický certifikát.

Jak předejít poničení řezaných květin? Zkusit si to nanečisto! Žáci nejprve využili neživých materiálů, na kterých si přecvičili techniky vazeb a ukládání jednotlivých druhů. Teprve po důkladném tréningu a načerpání informací se mohli pustit do práce s čerstvými gerberami, karafiáty, alstromériemi nebo eustomami. Ti, kteří si nezvolili tvorbu kytice, se nakonec předvedli s krásnými korsážemi, vhodnými na svatby i plesy.

A jaké kytice pro nás kladenští studenti uvážou příště?

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »