Kladenské kytice – živé i neživé

Datum

Uvázat jarní kytku – to se již na Kladně naučili. Jak to je ale s jinými druhy květinových dekorací? Na to si nedávno povolali odbornici na slovo vzatou (navíc s příhodným jménem), učitelku odborného výcviku Lucii Zahrádkovou.

Studenti kladenské střední odborné školy se ještě v květnu účastnili několikadenního workshopu na téma Živá a neživá floristika. Co bylo cílem mladých aranžérů? Naučit se nové techniky květinových vazeb a pracovat s barevností a různorodostí květů a přízdob. A také – získat další floristický certifikát.

Jak předejít poničení řezaných květin? Zkusit si to nanečisto! Žáci nejprve využili neživých materiálů, na kterých si přecvičili techniky vazeb a ukládání jednotlivých druhů. Teprve po důkladném tréningu a načerpání informací se mohli pustit do práce s čerstvými gerberami, karafiáty, alstromériemi nebo eustomami. Ti, kteří si nezvolili tvorbu kytice, se nakonec předvedli s krásnými korsážemi, vhodnými na svatby i plesy.

A jaké kytice pro nás kladenští studenti uvážou příště?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »