Kladenské jaro v plném květu

Datum

O příchodu jara vypovídá spíš datum v kalendáři než příjemné teploty venku. Na kladenské střední odborné škole to ale není problém – jejich třídy i chladu navzdory zakvetly a na chvíli je obsadila záplava květin.

Pod vedením lektorky Markéty Keclíkové se žáci oboru Aranžér dostali k mnohým floristickým technikám – od velké květinové vazby a ikeban až po korsáž do klopy ženicha.

Žáci byli kurzem nadšeni, obdrželi i certifikát o jeho absolvování. Všichni se velmi rádi následující den účastnili soutěže, kde své znalosti a dovednosti zúročili. Nejlépe si vedla Karolína Stříbrná, druhá se umístila Karolína Kurman a třetí příčka patřila LuciI Fussové. Dívky obdržely hezké ceny,“ říká Petr Paták, ředitel SOŠ a SOU, Kladno, náměstí Edvarda Beneše 2353.

A jakými květinami si zkrášlíte jaro vy?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »