Search
Close this search box.

Jak z klientky udělat pravou blondýnku?

Datum

To se na kurzu pojmenovaném 21 Fólií naučili žáci 2. ročníku oboru Kadeřník ze Střední školy služeb a řemesel ze Stochova, kterou jsme podpořili v rámci naší grantové výzvy.

Cílem hairstylingového workshopu bylo rozvinutí dovedností žáku k vytvoření působivé blond během jedné návštěvy klientky za použití pouze 21 fólií a následného tónování zesvětlených vlasů.

Kurzu, který se konal ve školících prostorách L’Oréal Česká republika v Praze, se zúčastnilo 26 studentů ze stochovské školy. Jak namíchat perfektní blond jim ukázali odborníci z Matrix Education, kteří působí právě při L’Oréal Česká republika.

Své dovednosti si nadějní mladí kadeřníci a kadeřnice vyzkoušeli na modelkách, kterými byly sličné cvičné hlavy. Vlasy svým klientkám nejdříve důkladně umyli, vyfénovali, rozčesali a pak následovalo ono vytvoření kýžené působivé blond. Toho dosáhli použitím 21 fólií a tónováním zesvětlených vlasů.

Tento kurz vnímám skvěle. Je to pro studenty velmi přínosné, co se týká motivace do práce a nabytí nových zkušeností. Navíc se dozvíme i my něco, co budeme moct předávat žákům dál. S Matrix Education spolupracujeme už delší dobu a jsme rádi, že máme do budoucna naplánovaných spoustu dalších kurzů,“ chválí workshop Markéta Gabrišková, učitelka odborného výcviku.

Kadeřnictví mě lákalo už odmala, takže jsem vždycky věděla, že se tomu chci věnovat. Tento kurz vnímám velmi pozitivně. Myslím si, že je pro nás dost přínosný, naučíme se tu nové věci – jako například jak udělat melíry nebo barvit vlasy. Navíc můžeme lépe poznat produkty, se kterými pracujeme. Jsem ráda, že tu získám spoustu nových zkušeností,“ vyjádřila se ke kurzu Aneta Krejčová, studentka 2. ročníku oboru Kadeřník.

A jak celý workshop probíhal? Podívejte se do naší galerie a zjistíte více.

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »