Jak udělat z montovny mozkovnu světa?

Datum

Projekt K budoucnosti míří do světa! Platforma #ČESKObudoucnosti nás oslovila s pozváním k účasti na konferenci k vizi: Česko mozkovnou světa díky špičkovému vzdělávání. A náš tým neváhal.

Konference, která se uskutečnila 13. října 2023 v pražském DOXu, měla za cíl propojit skupiny s velkým zájmem na budoucnosti Česka – učitele i studenty, politiky i zástupce z řad nezisku a byznysu. Různé generace se tak mohly potkat na jednom místě s dalšími aktivními lidmi, sestavit akční plán k vizi Česka a začít realizovat aktivity k jejímu dosažení.

Účastnicí prvního panelu „Co (u)dělají NEZISKOVKY pro #ČESKObudoucnosti?“ byla i naše Taťána Plecháčková, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti. Mluvila o tom, co NROS dělá v oblasti vzdělávání – podporuje profesionalizaci neziskového sektoru, ale také v spolupráci s dánskou The Velux Foundations realizuje projekt Odborné vzdělávání: Cesta k úspěšné budoucnosti.

Její slova o důležitosti investice naší pozornosti do vzdělávání potvrzuje i zakladatel platformy #ČESKObudoucnosti, Michal Novák: „Osobně nechci z Česka křižovatku ani kruhový objezd Evropy. To není sebevědomá vize, to je pouze operativa státu. Sebevědomá dlouhodobá ambice Česka musí být světová. Kdo někdy pracoval v zahraničí, tak musí potvrdit, že Češi se ve světové konkurenci neztratí. Proto jsme před 15 lety definovali vizi: Česko mozkovnou světa. A po tolika letech nevidíme jiný způsob, jak toho dosáhnout, než že budeme mít špičkové vzdělávání.

(Sledujte náš web pro další aktuality z říjnové konference. Text budeme aktualizovat.)

Za NROS se konference účastnili Taťána Plecháčková (ředitelka nadace), Jan Placák (manažer vzdělávacích aktivit) a Lenka Stoláriková (koordinátorka projektu K budoucnosti).

Další články

Vítejte na Kladně!

Jako každý rok, i tento podzim naše školy otevírají své brány, aby ukázaly zájemcům, jaký studentský život na ně od následujícího školního roku čeká. Výjimkou nebylo ani Kladno, resp. SPgŠ

Podrobnosti »