Search
Close this search box.

Jak se stát barmanem za 5 dní

Datum

Stálicí v realizovaných grantech pro studenty jsou barmanské kurzy. Ten, který absolvovali žáci příbramské Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb byl však něčím předci jen odlišný – do tajů barmanského řemesla studenty zasvěcoval až 5 dní.

Běžné osnovy pro žáky oborů Číšník a Kuchař-číšník zahrnují i základy „barmanských dovedností“. Ovšem stát se profesionálem vyžaduje prohloubení znalostí na specializovaném kurzu. Naše „malé granty“ podporují talentovanou mládež i žáky ze sociálně slabého prostředí a s nedostatečným finančním zázemím. Devítice příbramských studentů tak mohla obdržet certifikát se zaměřením Bartending and Working Flair.

Lektor, který kurz vedl, je odborníkem s velkými zkušenostmi v reálných provozech, účastníkem soutěží a držitelem několika osvědčení. Pod jeho pozorným okem se žáci pustili do míchání, krájení, vyhazování i servírování. Jejich snahu ale neposuzoval sám. Na žáky, kteří na týden obsadili nedalekou restauraci, byli zvědaví i její hosté a další nadšenci míchaných drinků a cocktailů.

Studenti kromě neocenitelných vědomostí navíc získali certifikát o absolvování kurzu, čímž si zvýšili svoje šance k získání dobré pozice na trhu v oboru Číšník a Kuchař – číšník.

Pomohou jim namíchané drinky na cestě k úspěchu? My věříme, že ano!

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »