Jak se stát barmanem za 5 dní

Datum

Stálicí v realizovaných grantech pro studenty jsou barmanské kurzy. Ten, který absolvovali žáci příbramské Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb byl však něčím předci jen odlišný – do tajů barmanského řemesla studenty zasvěcoval až 5 dní.

Běžné osnovy pro žáky oborů Číšník a Kuchař-číšník zahrnují i základy „barmanských dovedností“. Ovšem stát se profesionálem vyžaduje prohloubení znalostí na specializovaném kurzu. Naše „malé granty“ podporují talentovanou mládež i žáky ze sociálně slabého prostředí a s nedostatečným finančním zázemím. Devítice příbramských studentů tak mohla obdržet certifikát se zaměřením Bartending and Working Flair.

Lektor, který kurz vedl, je odborníkem s velkými zkušenostmi v reálných provozech, účastníkem soutěží a držitelem několika osvědčení. Pod jeho pozorným okem se žáci pustili do míchání, krájení, vyhazování i servírování. Jejich snahu ale neposuzoval sám. Na žáky, kteří na týden obsadili nedalekou restauraci, byli zvědaví i její hosté a další nadšenci míchaných drinků a cocktailů.

Studenti kromě neocenitelných vědomostí navíc získali certifikát o absolvování kurzu, čímž si zvýšili svoje šance k získání dobré pozice na trhu v oboru Číšník a Kuchař – číšník.

Pomohou jim namíchané drinky na cestě k úspěchu? My věříme, že ano!

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »