Hackathon, kamery a umělá inteligence

Datum

Že pokrok nezastavíme – o tom žádná. Rakovničtí studenti nasedli na vlnu nových technologií a využili je v soutěži Hackathon Sprint, která se konala koncem dubna.

Celkem pět čtyřčlenných týmů mělo za úkol v omezeném čase realizovat projekt z oblasti Internetu věcí. Každý tým měl k dispozici Microbit IoT kit, arduino Tinylab s modulem ESP8266, senzory, 3D tiskárny a výpočetní techniku. Po šesti hodinách na účastníky čekala neméně lehká výzva – prezentovat a obhájit svůj projekt před odbornou porotou.

A kdo se stal vítězem digitálního klání? Skupinka jenž pomocí umělé inteligence detekovala v obraze z kamery obsazenost parkovacích míst na parkovišti a na webu publikovala aktuální dostupnost parkovacích míst.

Možná brzy rakovničtí studenti vyřeší i větší dopravní oříšky. Necháme se překvapit!

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »