Search
Close this search box.

Hackathon, kamery a umělá inteligence

Datum

Že pokrok nezastavíme – o tom žádná. Rakovničtí studenti nasedli na vlnu nových technologií a využili je v soutěži Hackathon Sprint, která se konala koncem dubna.

Celkem pět čtyřčlenných týmů mělo za úkol v omezeném čase realizovat projekt z oblasti Internetu věcí. Každý tým měl k dispozici Microbit IoT kit, arduino Tinylab s modulem ESP8266, senzory, 3D tiskárny a výpočetní techniku. Po šesti hodinách na účastníky čekala neméně lehká výzva – prezentovat a obhájit svůj projekt před odbornou porotou.

A kdo se stal vítězem digitálního klání? Skupinka jenž pomocí umělé inteligence detekovala v obraze z kamery obsazenost parkovacích míst na parkovišti a na webu publikovala aktuální dostupnost parkovacích míst.

Možná brzy rakovničtí studenti vyřeší i větší dopravní oříšky. Necháme se překvapit!

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »