Search
Close this search box.

„Cukrařina je umění“

Datum

Cukrářské řemeslo – jako snad každé jiné – podléhá moderním trendům. Co zákazníkům chutnalo ještě před deseti lety, dnes již nemusí být aktuální. Piškotová těsta a našlehané krémy nadále zůstávají součástí povinné dovednostní výbavy každého cukráře. Ne každý se ale odhodlá následovat cestu moderních trendů a vyšperkovat své znalosti na úroveň „umění“.

S tím se svým studentům rozhodla pomoct příbramská Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb. Díky podpoře skrz naše „malé granty“ mohli žáci absolvovat kurz cukrového modelování a práce s novými cukrářskými materiály.

Pod vedením zkušené regionální lektorky se devítice žáků vrhla na tvorbu postaviček všech velikostí a motivů. „Seznámili se s novými materiály, které splňují výživové hodnoty a jsou většinou bez alergenů. Důraz byl kladen také na přírodní materiály, snížený obsah cukru atd., vše s ohledem na zdravou výživu,“ opisuje vyučující z ISŠ HPOS v Příbrami.

Projekt měl navíc i sociální rozměr – díky podpoře z grantové výzvy umožnil i žákům ze slabého sociálního prostředí a finanční nedostatečnosti absolvovat specializovaný kurz.

(Kurzu) se zúčastnila i žákyně, která pochází ze slabého finančního zázemí. Je velmi nadaná v oboru „Cukrář“ a jejím snem je otevřít si vlastní kavárnu s cukrárnou. Účast v projektu jí otevřela nové obzory v cukrářském modelování a cukrařině jako takové. Ona sama i pedagogové jsou velmi rádi, že zrovna tato žákyně získala možnost být zařazena do projektu. Podpořilo to její sebevědomí a motivaci k dosažení svého cíle,“ uzavírá vyučující.

Dovedou cukrové postavičky šikovnou studentku k jejímu snu? Budeme jí držet palce!

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »