Search
Close this search box.

Červnové novinky z Kladna

Datum

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka se obecně nese ve znamení výletů, projektových dnů i vyhlašování výsledků soutěží. Stejně tomu tak je na Kladně – na SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše.

Ještě v minulém týdnu na ně čekal neobvyklý projektový den. Zahradu školy totiž naplnila spousta dětí – a to poněkud jiných, než je tomu zvykem. Žáci prvního stupně ze ZŠ Amálská přijali pozvání svých starších kolegů, studentů oborů Sociální činnost a Kombinované lyceum, kteří je provedli dnem plným náročných úkolů i zábavných aktivit.

(Studenti SOŠ a SOU) mají v náplni svého studia práci s dětmi, takže si mohli v praxi vyzkoušet, jaké to je stát na druhé straně pomyslné katedry, a ověřit si kompetence, které budou potřebovat ve své budoucí praxi. (…) Děti se během dopoledne vydaly na dobrodružnou cestu plnou vědomostních i pohybových soutěží, které byly rozmístěny na různých stanovištích po celé školní zahradě i uvnitř školy,“ přibližuje Petr Paták, ředitel školy.

Projektový den byl úspěchem jak u studentů, kteří si procvičili své znalosti a získali nové zkušenosti, tak pro děti ze ZŠ Amálská, odnášející si spousty dojmů a zážitků.

Zástupcem jiné předprázdninové aktivity bylo pondělní vyhlášení výsledků soutěže o návrh památníku 17. listopadu. Soutěž realizována městem Kladno byla určena pro studenty místních středních škol s cílem najít vhodný a realizovatelný návrh připomínky hodnot spojených s přelomovým datem v české historii. A první příčku prestižní soutěže obsadila právě studentka ze SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše.

Mezi účastníky soutěže vynikla Andrea Raušová, studentka prvního ročníku Kombinovaného lycea, která získala 1. místo za svůj vynikající návrh. Andrea patří mezi skupinu talentovaných žáků, kteří se do soutěže zapojili a svými kreativními návrhy se snažili vytvořit místo, kde by si obyvatelé města mohli každoročně připomínat hodnoty svobody a demokracie. Její vítězný návrh se stal nejlepším mezi mnoha jinými díky své originalitě a schopnosti zachytit podstatu 17. listopadu. Andrea se svými spolužáky ukázala, že mladá generace má schopnost a chuť podílet se na tvorbě veřejného prostoru s hlubokým historickým významem,“ vyzdvihuje úspěch studentky ředitel školy, Petr Paták.

Andrein vítězný návrh se již zanedlouho stane realitou. Za podpory města vznikne památník, který poskytne obyvatelům Kladna důstojné místo pro setkávání, vzpomínání a také vyjádření úcty hodnotám 17. listopadu.

Více ze slavnostního odevzdávání i finální návrh památníku můžete najít v naší fotogalerii.

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »