Search
Close this search box.

Čáslavská „Meringa aneb bílkový sníh ve všech podobách“

Datum

V rámci projektu K budoucnosti jsou také podpořeny granty různé workshopy na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Jednou ze zapojených škol je SOU Čáslav, která 6. února 2023 pořádala workshop „Meringa aneb bílkový sníh ve všech podobách“.

Cukrářskými tipy a triky žáky provázela Iva Rychterová ze Sukorad u Hořic. Zasvětila účastníky do umění práce s bílkovým sněhem, pomohla s vytvářením kreativních ozdob – a taky se podělila o svou originální recepturu meringy, dosud zahalenou výrobním tajemstvím.

Díky grantům se na SOU Čáslav budou toto pololetí realizovat workshopy pro obory řezník-uzenář, kuchař-číšník a cukrář.

Více zde

Další články

Vlásenky, lokny a nádherné paruky

Studium oboru Kadeřník vás nemusí zavést jen k práci v salonu a nikdy nekončícímu zájmu o stříhání, barvení, holení či společenské účesy. Některé disciplíny jsou méně nápadné a málokomu známé.

Podrobnosti »

Předprázdninový projektový den

Jak dobíhal nedávno zakončený školní rok na našich partnerských školách? Poslední červnové dny již tradičně patří výletům, zábavě, odevzdávání učebnic… a projektovým dnům. Stává se zvykem, že každý rok čeká

Podrobnosti »

Slunce, seno… Hořovice

Prázdniny jsou konečně tady! Děti se rozběhly strávit volné dny k prarodičům či do táborů. Slunce hřeje, ovoce dozrává, na polích žloutne obilí a začíná žatva. Přes jedno takové pole

Podrobnosti »