Bazální stimulace na vlastní kůži

Datum

Co je bazální stimulace? To již několik dní vědí studenti kladenské Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické. Před pár týdny totiž měli možnost si ji – a to doslova! – vyzkoušet na vlastní kůži.

Bazální stimulace je koncept, který se používá v pedagogickém a ošetřovatelském prostředí. Zaměřuje se na mentálně hendikepované nebo také na pacienty v intenzivní péči. Její cílem je poskytnout podněty pro vývoj osobnosti těch, kteří to potřebují; stimulovat pacienta, aby vnímal vlastní tělo i okolní svět.

Certifikovaný kurz bazální stimulace byl podpořen z našich studentských grantů. Jak na něj vzpomíná Jana Hummlová z kladenské zdrávky? „(Žáci si) techniky somatických, vestibulárních a proprioreceptivních stimulací vyzkoušeli doslova “na vlastní kůži” v rámci praktického nácviku a znalosti prohloubili během třídenního školení.

Kurz žákům nepřinesl jen nové informace a praktický nácvik pečovatelských technik. „Každý účastník získal mezinárodní certifikát IFBS platný ve všech zemích EU, Švýcarsku a Norsku,“ dodává Jana Hummlová.

Budoucím zdravotníkům moc fandíme a věříme, že poznatky z kurzu napomohou nejen jim v jejich další profesi, ale hlavně pacientům, které budou mít ve své péči.

Další články

Obsluhoval jsem ve Španělském sále

Pamatujete si studentský projekt Spolu u stolu? Partička poděbradských studentů tehdy navštívila prestižní cateringovou firmu a nechala se provést přípravou slavnostního večera od začátku do konce – od dekorování tabule,

Podrobnosti »