Search
Close this search box.

„Ano, šéfe!“ již říká i náš absolvent

Datum

Kdo by neznal slavného kuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se proslavil televizním pořadem z prostředí české gastronomie? Ke konci května známý odborník navštívil kladenskou střední odbornou školu a studentům oboru Kuchař-číšník zrekapituloval svoji profesní cestu od získání výučného listu po současnost.

Že špičkovým kuchařem se může stát doopravdy každý, nejsou jen slova z animované pohádky Ratatouille. Sam Zdeněk Pohlreich v podobném duchu navázal na otázku, co je potřeba mít, aby se mohli ucházet o práci v jeho restauraci. „Potřebuješ jízdenku, svačinu a chuť pracovat a učit se novým věcem.

A jeho slova odpovídají i realitě. Známé „Ano, šéfe!“ totiž v jeho kuchyni zaznívá i z úst jednoho z kladenských absolventů.

Hovořil o pracovitosti, pokoře a především o chuti učit se novým věcem. Potěšil nás informací, že od září u něj pracuje jeden z našich absolventů a vede si skvěle,“ říká Petr Paták, ředitel SOŠ a SOU, Kladno, náměstí Edvarda Beneše 2353.

Další články

Červnové novinky z Kladna

Co je nového na našich partnerských školách? Ještě před tím, než se studenti rozprchnou přes letní prázdniny do všech koutů světa, zvyknou třídy prožít několik památných dnů. Konec školního roka

Podrobnosti »

Kouzlo benešovských flowerboxů

Chcete nalákat žáky základních škol ke studiu na vašem učňáku? Možností, jak to udělat, je spousta. Jeden způsob znají i studenti benešovského SOU stavební. Aby upoutali pozornost potenciálních kolegů, vypracovali

Podrobnosti »