Search
Close this search box.

Andělé z macramé a origami záložky

Datum

Pamatujete si podzimní návštěvy školy Slunce? Studenti oboru Sociální činnost kladenské SOŠ a SOU, Náměstí Edvarda Beneše se však kromě unhošťské mládeže věnují i místním seniorům. Cílem mezigeneračních setkávání je co nejvíce propojit svět starý i nový, sdílet zkušenosti i novinky a vytvořit nová, možná překvapivá přátelství.

Prosincové setkání proběhlo v neformálním duchu. S příchodem Vánoc souvisí i tvorba všemožných ozdob. Žáci sociální činnosti se proto se seniory pustili do výroby andělů z macramé provázků a papírových dekorací.

Leden se nesl v znamení procvičování paměti a motorických schopností – a to přípravou záložek do knihy. „Programu se zúčastnilo přes 20 seniorek, pro které setkání s mladou generací bylo velkou vzpruhou. Ocenily, že jim někdo naslouchá. Vědomí, že mohou něco předat ze svých životních zkušeností v podobě vzkazu či rady mladé generaci, bylo pro ně velmi důležité. Žákyně odcházely z domova pro seniory s dobrým pocitem, že jejich přítomnost přinesla radost a pohodu,“ říká Petr Paták, ředitel kladenské školy.

Jak bude úspěšná mezigenerační spolupráce Kladna a Unhošti pokračovat? Sledujte naší rubriku Aktuality pro další updaty z projektu.

Další články

„Exkurzemi k znalostem“

Tímto heslem se řídili žáci kladenské SOŠ a SOU na Náměstí Edvarda Beneše 2353 během svých zimních výprav za rozšířením obzorů. Účastníky zájezdu byli studenti druhého ročníku oboru Kuchař-číšník, které

Podrobnosti »