Andělé z macramé a origami záložky

Datum

Pamatujete si podzimní návštěvy školy Slunce? Studenti oboru Sociální činnost kladenské SOŠ a SOU, Náměstí Edvarda Beneše se však kromě unhošťské mládeže věnují i místním seniorům. Cílem mezigeneračních setkávání je co nejvíce propojit svět starý i nový, sdílet zkušenosti i novinky a vytvořit nová, možná překvapivá přátelství.

Prosincové setkání proběhlo v neformálním duchu. S příchodem Vánoc souvisí i tvorba všemožných ozdob. Žáci sociální činnosti se proto se seniory pustili do výroby andělů z macramé provázků a papírových dekorací.

Leden se nesl v znamení procvičování paměti a motorických schopností – a to přípravou záložek do knihy. „Programu se zúčastnilo přes 20 seniorek, pro které setkání s mladou generací bylo velkou vzpruhou. Ocenily, že jim někdo naslouchá. Vědomí, že mohou něco předat ze svých životních zkušeností v podobě vzkazu či rady mladé generaci, bylo pro ně velmi důležité. Žákyně odcházely z domova pro seniory s dobrým pocitem, že jejich přítomnost přinesla radost a pohodu,“ říká Petr Paták, ředitel kladenské školy.

Jak bude úspěšná mezigenerační spolupráce Kladna a Unhošti pokračovat? Sledujte naší rubriku Aktuality pro další updaty z projektu.

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »