A jaké jsou tvoje (po)CITY z vernisáže?

Datum

Byli jste už na studentské vernisáži – navíc takové se zajímavým tématem?

Čím vším může být město? To se ptají studenti produkční činnosti v umění a reklamě Střední školy designu v Lysé nad Labem. Výstava, kterou se ujali zorganizovat, se proto zaměřila na vjemy a pocity, které plynou z městského prostředí. A aby se vyhnuli monotónnosti, účastníci mohli využít celou plejádu technik, včetně kresby, malby, art quiltu, ilustrací i zvukových nahrávek.

Vernisáž, která byla realizována díky příspěvku ze studentských grantů, se uskutečnila koncem května již v tradičních prostorách Muzea Bedřicha Hrozného. Jak mladí designéři vytvořili finální výběr?

Důležité bylo zapojit estetické cítění i kreativitu k výběru vhodných děl kvůli zařazení do kontextu expozice. Při výběru jsme pracovali s dostupnými prostorovými informacemi a nabrali zásobu děl. Některé kusy bylo třeba vyřadit. Tento úkol pro nás byl tak trochu paradoxně, ne však zcela neočekávaně, náročnější než by se mohlo na první pohled zdát. Stěžejní byla opět komunikace a ochota udělat kompromis i v širším kolektivu s odlišnými prioritami. Některé práce bylo třeba zarámovat a samozřejmě všechny křehké výtvory náchylné k poškození při přepravě pečlivě zabalit,“ opisuje Milan z třeťáku Střední školy designu.

Po důkladné přípravě je čekala ještě finální dělba rolí na velkolepé otevření.

Každý z nás se nějakým způsobem zapojil do průběhu vernisáže, ať už v roli kustoda, moderátora, pokladníka, vizážistky, dokumentaristy nebo zkrátka kohokoliv jiného, koho bylo zapotřebí mít zrovna po ruce,“ dodává Milan.

Námaha studentů se ale vyplatila, vernisáž měla hojnou účast i pozitivní ohlasy. Stihli jste jejich městskou reflexi? Jaké jsou vaše (po)CITY?

Další články

Valentýn ve znamení flowerboxů

Svátek zamilovaných je za dveřmi a romantické duše již teď přemýšlí, zda svoje lásky obdarují čokoládovými pralinkami, drobnůstkami nebo klasikou – květinami. Červené růže se sice staly neoficiálním symbolem dne

Podrobnosti »

Mistři automatizace z Rakovníku

Rakovnická SPŠ Emila Kolbena, která je pevnou součástí skupinky pilotních škol v projektu K budoucnosti, své žáky rozhodně nenechává usínat nudou. Ještě v prvním pololetí školního roku pro ně zorganizovala

Podrobnosti »